Ümit Kalko

Ümit KALKO, 1983 senesinde Ankara’da doğmuştur. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde, şiddetli lisans eğitimini Değer Has Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Bölümünde tamamlamıştır. Doktora eğitimine El ve Düzenleme yerında İstanbul Münevver Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, eğitim sektöründe marka bünyeu, yönetimi, izlemsel marka planlaması ve Türkiye’de ilk el önemli üniversite kuruluşlarının Master Franchise konstrüksiyonlanma projesini gerçekleştirmiş ve sükseyla sürdürmektedir. 2006 seneından hasetmüze derece eğitim sektöründe sülale olarak biraşırı markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En majör ideali, bir Türk eğitim markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden çıbanlayarak cihan geneline yaymaktır.

Eğitim, spor, sanat, ilmî alanlarda ulusal ve uluslararası deli dolu çaldatmaışmalar yürüten KALKO, biraşırı ayak topu, basket kulübünde reislik ve yöneticilik yapmıştır. Bir sene reislik yaptığı dönemde tam 32 sene sonrasında Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde ülke aldığı Muhteşemçekmece Basketbolspor ise Beko Basketbol Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bunların semtı nöbet Türkiye’nin en majör özel meslek ve kurs derneği olan TÖDER’de 6 senedir idare kurulunda ülke almaktadır.

KALKO, eğitim yerında yaptığı sükselı methalimlerden dolayı biraşırı toplantı, vakıf, dergi ve STK aracılığıyla “Senenin Eğitim Methalimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 seneından itibaren kurduğu sosyal teavün vakfında eğitim yerında projeler yürütmektedir. Her sene biraşırı öğrenciye burs imkânı sağlayan KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde merhum babası Haberci Kalko’nun adını taşıyan bir anaokulu ve iptidai ile yanında öğretmenleriçin lojman yaptırıp Milli Eğitim Bakanlığı’na hibe etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde dü çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko