Takipcisatinalz.com: İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Ancak hesabınıza baki giriş yapan ve uyma eden biriyseniz, örneğin 2 çağ önce bakmış olduğunuzda herşey normalse, bu durumda hesabınızın Instagram tarafından silinme ihtimali bile ortadan kalkıyor. Bu durumda hesabınızın aracısız çkırmızıındığını belirleme etmiş olursunuz. şayet hesabınız Instagram tarafından silinmiş olsaydı farklı bir uyarı almış olurdunuz.
Instagram hesabım çkırmızıındı demeden önce son bir arama bile arkadaş, kardeş evet da hesabı uyma eden yakınlarımızdan arama sağlamaktır. Samimi evetğunuz kişilere uyma etmiş olduğu kişgelecek gözden geçirmesini, anormal bir kullanıcı adı olup olmadığı sorulabilir. Hesabı hackleyen zevat genellikle kullanıcı adınızı bileğişçiliktirmektedir, saldırganların sizin hesabınız bağırsakin belirlediği yeni kullanıcı adını bulmaya çkırmızıışın.
Instagram Hesabı Nasıl Hacklenir? Önemli Ikazlar
Instagram hesabınız çkırmızıındı ise bunun temellıca sebepleri şunlardır:

E-eğilimli adresinize mevrut ve Instagram tarafından geldiğini düşündüğünüz düzmece e-postalar. Bu e-postalar bilişim dilinde “pishing” olarak adlandırılan ve güya Instagram’dan gelmiş izlenimi uyandıran düzmece maillerdir. Titiz bakıldığında web adres kısmının instagram.com evet da facebook.com olmadığı anlaşılabilir. şayet bu e-postalardan birinde makam düz linklere tıklarsanız, saldırganların istediği bilgileri verirseniz şifreniz çkırmızıınabilir.
Izlemeçi arttırmak bağırsakin kullanılan web siteleri evet da hareketli uygulamalar. Bu web siteleri ve uygulamalar genellikle Instagram angajmansı istediği bağırsakin şifrenizi kırmızıırlar. Hesabınızda çift faktörlü doğrulama yoksa kullanıcı adı ve şifrenizi girerek hesabınızı ele geçirirler.
Toplumsal mühendislik. Bu yöntemde bir kişi şifrenizi ççalmak bağırsakin size çeşitli oyunlar kurabilir. Örneğin; hesabı çkırmızıınan bir müşterimize saldırıcı “DM” ile ulaşıp, uymaçi sayısını arttıracağını söylemişti. Bunun bağırsakin bile şifresini almıştı. Toplumsal mühendislik, bir kişbol farklı metotlarla inandırma etme yöntemidir. Saldırganlar kişgelecek “hesabın tehlikede” “uymaçini arttıralım” gibi sözlerle kandırarak hesaplarını çalabilir.
Çkırmızıınan Instagram Hesabı Nasıl Anlayışsız Karşıır?
Instagram hesabı çkırmızıınan evet da hacklenen zevat bağırsakin ne efsus ki çok aşkın racon bulunmuyor. Instagram tarafından bu mevzuda çok aşkın dayak sunulmama nedenlerinden bir tanesi, “hesabım çkırmızıındı” diyerek haddizatında diğer kişilerin hesabını çalmaya çkırmızıışan kişilerin olması.

1.Yol: Instagram giriş penceresinde “şifreni mi unuttun” seçeneğine tıkladıktan sonra “e-posta” “telefon numarası” seçenekleriyle şifre sıfırlama angajmansı almaya çkırmızıışın. şayet şifre sıfırlama angajmansı gelirse derhal şifreyi bileğişçiliktirin ve hoppadak peşi sıra “kayıtlı e-posta” “kayıtlı cep telefonu” kontrollerini sağlayıp hesabı güvene alın.

Bu yöntemlerle hesabı kurtaranlar deneyim ve teşekkürlerini lütfen yorumlara yazsın.

2.Yol: Instagram hesabınız çkırmızıındığında e-posta adresiniz çok önemli rol oynar. Instagram tutum şifreniz bileğişçiliktiğinde yahut kullanıcı adınız bileğişçiliktiğinde e-posta hesabınıza tadil bildirimi kırmızıırsınız. Instagram hesabını çdüz saldırganlar çoğunlukla kullanıcı adı ve e-postayı zaten bileğişçiliktirirler. Instagram tarafından geldiğine emin evetğunuz maillerde “kullanıcı adı bileğişçiliktirildi” mailine girerek “Kullanıcı adını bileğişçiliktiren sen bileğilsen, hesabını güvene kırmızı” evet da bazen “bileğişçilikikliği geri kırmızı” yazan linke tıklayın. Tıkladıktan sonra karşınıza şöyle bir ekran çıkarsa şanslısınız fakat genellikle saldırganlar e-posta adresini bileğişçiliktirdiği bağırsakin sizde bu ekran çıkmaz ve dikme olarak “emniyet kodu kırmızı” seçeneği çıkar:

instagram takipçi satın al

İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?