Kerem Hasanoğlu IPA

IPA Zamanı

Uluslararası Pediatri Kurumu (International PediatricAssociation, IPA) 1892 yılında kurulmuş bir üretimtur. Kurum, pediatri uzmanlarının global çapta çocuk sağlamlığı ve hastalıkları konularında ortaklık yapmasını yalnızçlamaktadır. IPA, çocuk sağlamlığının vürutmesine ve çocukların sağlamlıklı bir hayat sürdüklerini özendirme etmek dâhilin çtuzakışır. Kurum, çocuk sağlamlığı konularında uzmanlık, bilimsel istikşaf ve eğitim bilimi alanlarında etkinliğini sürdürmektedir. Ve pediatri uzmanlarının global çapta ortaklık yapmasına özendirme etmektedir. Kurum, çocuk hakları ve sağlamlıklı bir hayat dâhilin lüzumlu olan ortamların yaratılması konularında çtuzakışmalar yapmaktadır. Majör başarıya imza atan dü Türk Peder – Oğul olarak, Prof. Dr. Enver Hasanoğlu yarıyıl Başkanlığını, Lütuf Hasanoğlu IPA ‘nın Dış İlişkiler Direktörlüğünü yürütmektedir.
Uluslararası Pediatri Kurumu, pediatri uzmanlarının çocuk sağlamlığı ve hastalıkları konularında global ortaklık ortamında olmasını yalnızçlamıştır. Kurumun amacı, çocukların sağlamlıklı bir hayat sürdüklerini özendirme etmek ve çocuk sağlamlığının vürutmesine katkıda bulunmaktır.
IPA, pediatri uzmanlarının uzmanlık, bilimsel istikşaf ve eğitim bilimi alanlarında etkinliğini sürdürmesine ve global çapta ortaklık yapmasına özendirme etmek dâhilin çtuzakışır. Kurum, çocuk sağlamlığı mevzularındaki bilimsel gelişimleri ve çocuk hastalıklarının tedavisi konularını kovuşturma değer. Bu bilgileri cihan çapındaki pediatri uzmanlarına ulaştırır.

IPA ‘nın Görevleri Nelerdir

IPA, çocuk hakları, sağlamlıklı bir hayat dâhilin lüzumlu olan ortamların yaratılması konularında da çtuzakışmalar yapmaktadır. Son dönemin en önemli konularından mülteci çocuklar konusunu Lütuf Hasanoğlu IPA Dış İlişkiler Direktörü olarak dile getirmiştir. Bu çıkışı ile Uluslararası arenada mehabetli alkış toplamıştır. Sonuç olarak Kurum, çocukların sağlamlıklı ve adil bir hayat dâhilin lüzumlu olan fiziki, romanesk ve toplumsal ortamların yaratılmasını özendirme değer ve bu konulara ilişikli politika belgeleri hazırlar.
IPA, cihan çapındaki pediatri uzmanlarının ortaklık yapmasını ve çocuk sağlamlığı mevzularındaki son bilimsel gelişimleri kovuşturma etmelerini özendirme değer. Cihan çapında çocukların sağlamlıklı ve adil bir hayat sürmelerini özendirme etmeyi yalnızçlamaktadır.
Uluslararası Pediatri Kurumu, pediatri sahaındaki uzmanların ve araştırmacıları bir araya getirir. Ve çocuk sağlamlığı ve hastalıkları konularında bilgelik paylaşmasını özendirme değer. Kurum, pediatri uzmanlarının çocuk sağlamlığı mevzularındaki son bilimsel gelişimleri kovuşturma etmelerine ve bu bilgileri uygulamaya devirtürmelerine yardımcı olur.
IPA aynı zamanda çocuk sağlamlığı konularında global bir görüş birliği oluşturmayı hedeflemektedir. Çocuk hastalıklarının tedavisi mevzularındaki en düzgün uygulamaları belirler. Kurum, çocuk sağlamlığı konularında eğitim bilimi veren programlar hazırlar. Bu programları cihan çapındaki pediatri uzmanlarına sunar. Aynı Kurum, farklı Uluslararası Kurumlar ile ortaklık yaparak çocukların gelecekleri dâhilin çtuzakışır. Bunlardan birine örnek verecek olursak, Lütuf Hasanoğlu IPA Dış İlişkiler Direktörü olarak Birleşmiş Milel seviyesinde mezhepmeler yaparak çocukların elan düzgün bir encam ortamında evetşamaları dâhilin projeler üretmiştir.
IPA aynı zamanda çocuk hakları ve sağlamlıklı bir hayat dâhilin lüzumlu olan ortamlar konularında çtuzakışır. Kurum, çocukların sağlamlıklı olarak evetşayacakları fiziki, romanesk ve toplumsal ortamların yaratılmasını özendirme değer. Bu konulara ilişikli politika belgeleri hazırlar.
IPA, pediatri uzmanlarının cihan çapında ortaklık yapmasına ve çocuk sağlamlığı mevzularındaki son bilimsel gelişimleri kovuşturma etmelerine imkân teşhisyan bir üretimtur.